Ruská odpověď na úspěšný ukrajinský útok na zásobníky plynu a vojenskou továrnu? Očekávaná.

Jak jsem předpovídal a jak jste říkali i mnozí z vás, Rusové se budou chtít za úspěšný a rozsáhlý ukrajinský útok drony z víkendu, do hloubi ruského území, pomstít.

Ukrajinci zasáhli překladiště ropy, zásobníky plynu a vojenskou továrnu na raketové (a jiné) systémy a to dokonce téměř tisíc kilometrů uvnitř Ruska.

Kromě škod materiálních tak utrpěl ruský režimi i velkou reputační potupu a to jak doma, tak i v zahraničí

Podrobněji jsem o tom psal zde.

To nemohli Rusové, tedy hlavně jejich vedení, nechat jen tak být a bylo jasné, že naplánují brzkou odvetu.

A bohužel, bylo taky jasné, že bude mít tutéž podoby jako (téměř) vždy.

Tedy útok na civilní infrastrukturu a čistě civilní cíle.

Napadeno bylo několik měst a škody byly napáchány především v těch, která jsou blízko frontové linie, zejména pak v Charkově.

regionální guvernér Oleh Syniehubov.

Rusko podle zástupců ukrajinské samosprávy použilo při útoku rakety S-300, Kh-32 a hypersonické střely Iskander.

Posuďte sami:

A nejen Charkov: Yahoo! na svém onlinu píše: „Zaměstnanci OSN navštívili kyjevskou čtvrť s poškozenou obytnou budovou, školou, sportovním centrem a školkou.“ Zasaženy byly celkem tři kyjevské čtvrti. (Zdravíme všechny, kteří tvrdí, že v Kyjevě válka není)

Kyjev, Solomejský obvod,

Dále byly napadeny například i Pavlohrad, Beryslav či Balaklija

Úvodní obrázek od Yahoo! z útoku na Kyjev.

🏇 Myslím, že obrázek si každý o povaze ruské invaze na Ukrajinu udělá sám. Stejně jako o opakovaných prohlášeních představitelů Ruské federace, že nikdy necílí na civilní cíle – viz např. ZDE.

A co víc, oni ukrajinské civilisty dokonce cíleně zabíjí i face to face.

Království lži.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh