Šlachta zneužil pravomoc, důkazy jsou na stole, napsala policii žalobkyně Máchová z kauzy Bereta. Nikdo to neřeší

Přísaha dál posiluje za pomoci Šlachtou vytvářeného obrazu kvalitního a nezkorumpovaného policisty, který to tady, usazen v politice, “vyčistí“.

Dagmar Máchová a Igor Gáborík jsou obžalováni ve známé kauze Bereta. Na podle všeho nezákonnou prohlídku Gáboríkova vozu už Ekonomický deník upozornil zde.

Žalobkyně Městského státního zastupitelství v Praze Dagmar Máchová podala začátkem léta na pražské policii trestní oznámení na bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachtu pro zneužití pravomoci úřední osoby. 

To souvisí s NEZÁKONNÝM vniknutím detektivů ÚOOZ do auta soukromého detektiva Igora Gáboríka, díky kterému zajistili čísla jeho telefonů a začali ho odposlouchávat, a se šikanou Máchové a jejího manžela po příletu ze zahraniční dovolené.

Policie však toto trestní oznámení z nepochopitelných důvodů předala na Generální inspekci bezpečnostních sborů, přestože Šlachta do její jurisdikce už nějaký čas nespadá.

Navíc, do inspekce odešli někteří Šlachtovi kolegové. Inspekce se přitom oznámením vůbec nezabývala. Odložila jej, aniž by svůj krok patřičně zdůvodnila.

Podle § 83a odstavce 1 trestního řádu je přitom oprávněn nařídit prohlídku jiných prostor (automobil) a pozemků předseda senátu, a znovu soudce v přípravném řízení na návrh státního zástupce. Příkaz k prohlídce se pak následně doručí osobě, u které se prohlídka koná.

Tento postup Šlachtových detektivů přitom Okresní soud Praha-východ, který kauzu Bereta řeší, v hlavním líčení pojmenoval jako prohlídku, při které nebyla dodržena zákonná ustanovení o domovní a osobní prohlídce, prohlídce jiných prostor a pozemků vstupu do obydlí, jiných prostor a pozemků.

Navíc oba výše zmiňované podezřelé nechal Šlachtův úřad kompletně perlustrovat na letišti při návratu z dovolené, se zdůvodněním že ÚOOZ disponuje řádně zadokumentovaným operativním poznatkem maďarské policie ze dne 21. 2. 2014, že má toutéž linkou KLM přicestovat český občan, který by se mohl podílet na organizované trestné činnosti prostřednictvím letecké přepravy“. Zjištění pak končilo informací: „Operativní informace maďarské policie však nebyla potvrzena.“

Máchová s Holubcem (ti Šlachtou sledovaní) na základě komunikace s celníky, GIBS, Krajským státním zastupitelstvím v Praze, ÚOOZ a ministerstvem vnitra dospěli k závěru, že si měl Šlachta operativní poznatek maďarské policie vymyslet. A to až poté, co na základě podnětu Holubce začalo záležitost řešit Krajské státní zastupitelství v Praze.

Nemůžu si pomoci, ten člověk je křivý egomaniak a mohl by být pro politickou mapu České republiky další morovou ranou.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh