Speciální ústupová operace ruské armády

Rozkaz velení armády Ruské federace: Rusové utíkají z Chersonu.

Vše běží podle plánu největšího stratéga lidstva Vladimira Vladimiroviče. Jeho ministr obrany Šojgu právě dnes vydal rozkaz, aby ruská armáda opustila Cherson a celou oblast za západním břehem Dněpru a stáhla do „předem připravených pozic“ za řekou 🙂

Zprávu potvrdil i velitel okupační armády generál Surovikin.

Surovikin & Šojgu ohlašují ústup

Podle agentury Reuters v televizním komentáři Surovikin uvedl, že již není možné udržet město Cherson zásobované. „Budeme šetřit životy našich vojáků a bojeschopnost našich jednotek. Držet je na pravém (západním) břehu je zbytečné.“

Vzpomínáte na nedávná referenda, která stvrdila, že Cherson bude už navěky součástí ruské říše? 🙂 Putin má smysl pro sebeparodii.

Banner z Chersonu hlásá: „Rusko zde. Navždy ano!“ Akorát, že vůbec.

Cherson bylo jediné hlavní město správní oblasti, které dokázali Rusové od začátku třídenní speciální operace za devět měsíců dobýt.

Útěkem z Chersonu by se Ruskem anektovaný Krym dostal do dosahu ukrajinských řízených střel a raket HIMARS dodávaných USA.

Nejtypičtější ruské aktivity v Chersonu posledních dní

Samotní Ukrajinci říkají, že ústupu zatím nic neodpovídá a že jsou zvyklí, že u Rusů vyhlášení neznamenají realitu a že si tedy zatím na ústup Rusů počkají, až jej uvidí v reálu.

Situace Rusů na západním břehu je tak jako tak komplikovaná, schopnost zásobovat tamních cca 40 000 okupačních vojáků je velmi omezená a dlouhodobě neodpovídá jejich bojovým potřebám.

„O Charkov Rusům nikdy nešlo, Rusům jde o jih, o Cherson a tam nemá Zelenský žádnou šanci.“ Ruský poskok Luboš Blaha ukazuje na trapnou směšnost kolaborantů
I čeští našisti umí být samozřejmě k smíchu.

Ukrajinští obránci jim totiž zničili velkou většinu zásobovacích cest do oblasti, stejně jako skladů munice a pohonných hmot.

Nicméně na ústup už leccos nasvědčuje. Rusové v posledních desítkách hodin například vyhodili do vzduchu hned několik mostů v oblasti, aby ztížili následující přesuny ukrajinské armády.

Pokud tedy skutečně z Chersonské oblasti okupanti utečou, odevzdají Ukrajině území přibližně o rozloze 4300 kilometrů čtverečných, tedy asi velikost šesti okresů Beroun.

Ještě před dvěma dny se pohybovalo čelo ukrajinské armády přes 50 km daleko od města.

Rusové tak utrpěli porážku před Kyjevem, u Charkova, nyní utíkají (nebo brzy utečou) z Chersonu. Jedinými jejich vítězstvími v této válce, jsou civilní činžáky, školy, nemocnice a rozvodny elektrické energie.

Na závěr krátký komentář generálmajora australské armády ve výslužbě Micka Ryana, který válku podrobně sleduje TADY.

Via Tomáš Pacner

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh