To, proč pomáháme Ukrajině a proč k nám (a jinam) lidi z Ukrajiny utíkají.

A taky proč jsou kolaboranti, kteří pracují v ruském zájmu amorální dno Česka.

Ruská armáda, po mnoha po sobě jdoucích neúspěších, dostala nového velitele. Ten velel před tím Rusům v Sýrii, kde tak trochu mimo zorný úhel světa, ruská vojska plošně likvidovala civilní infrastrukturu na území neovládaných Asadem. Civilní domy, sídliště, nemocnice, školy.

Dnes ráno podobným způsobem zaútočilo Rusko na mnoha místech Ukrajiny (Dnipro, Záporoží, Kyjev). Hlášeno je spoustu mrtvých a zraněných. Připomínám, že rakety vůbec nevyhledávaly vojenské cíle, ale dopadaly do nejhustší městské zástavby a center měst.

Mapa dnešních útoků na ukrajinská města

Doufám, že tento útok přiměje západ dodat Ukrajině to, oč nás dlouho žádá. Prostředky k ochraně jejího vzdušného prostoru v takovém množství, které bude těmto útokům z podstatné části bránit.

Evropa nemůže přihlížet programovému vyvražďování jiného evropského národa s tím, že máme splněno, protože jsme společně (snad) zabránili Rusům válku vyhrát.

Obrázky a videa z dnešního rána

Ševčenkův park v Kyjevě v okolí dětského hřiště
Obvyklý ruch na tomto místě
Video z místa dopadu rakety
Zasaženo bylo Kyjevské obchodní centrum.
Budova, kde pracují stovky / tisíce Ukrajinců.
Tady jsou videa z téhož místa
Dnipro dnes ráno …
Kyjev …
Dnipro …
Centrum Kyjeva …
Zachycen výbuch rakety. Dnipro.
Ostřelování Kyjeva
Centrum Kyjeva dnes ráno
Dtto …
Dtto …
Dtto
Prezident Zelenskij (neschovává se v krytu, jako ten, kdo jeho město bombarduje a posílá na něj rakety, promluvil ráno k národu.

Prezident Zelenskij dnes ráno:

„Dnešní ráno je těžké. Máme co do činění s teroristy. Desítky raket, íránské Shahedy [drony]. Mají dva cíle. [Ruskými cíli jsou] energetická zařízení po celé zemi. Kyjevská a Chmelnycká oblast, Lvov a Dněpr, Vinnycja, Ivano-Frankovská oblast, Záporožská oblast, Sumská oblast, Charkovská oblast, Žytomyrská oblast, Kirovohradská oblast, jih.“

„Oni (Rusové, pozn. red.) chtějí paniku a chaos, chtějí zničit náš energetický systém. Jsou beznadějní. „Druhým cílem [Ruska] jsou lidé. Čas útoku (brzké ráno) a cíle byly vybrány cíleně, aby způsobily co největší škody.“

„Zůstaňte dnes v úkrytech. Vždy dodržujte bezpečnostní pravidla. A vždy si pamatujte: Ukrajina byla předtím, než se objevil tento nepřítel, Ukrajina bude i po něm.“

Sluhové Kremlu v ČR už mají pohotovost

Vzpomeňte na desítky tisíc těchto anonymních profilů, až vám zase vláda bude tvrdit, že boj s dezinformační scénou je její prioritou.

Lidé ukrytí v kyjevském metru zpívají Červonu kalinu

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji


Zatímco ruští vojáci bombardují / ostřelují raketami ukrajinská města a čeští kolaboranti s nepřítelem smolí a vypouští do veřejného prostoru lži, ukrajinské děti ve školním krytu zpívají ukrajinskou hymnu …

Úvodní foto: Dnešní Kyjev očima fotografa ukrajinského záchranného systému.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh