Tradiční hodnoty jako universum všech “slušných lidí“ světa.

Petr Honzejk se v Hospodářských novinách zamýšlí nad jistými paralelami propojených světů totalitních myšlení, která to s nimi myslí dobře…

👽⁠  Jsou odpůrci Západu

👽⁠   Bojují proti NATO

👽⁠ Pohrdají Evropskou unií

👽 Staví se proti právům sexuálních menšin

👽 Staví se proti většímu zastoupení žen ve veřejném prostoru

👽 Neberou v potaz klimatickou změnu

Taliban versus tuzemští (i evropští) tradiční hodnotáři

Liší se jen prostředím v němž působí (naštěstí) a tudíž i zvolenými prostředky působení.

👑⁠ Autor článku trefně dodává: “Nakonec i agitační prostředky jsou podobné. Stejně jako tálibánci slibují venkovskému obyvatelstvu Afghánistánu lepší životní úroveň pod vládou práva šaría, SPD, Trikolora, Volný blok i DSSS nalhávají Čechům, jak se v ČR bude pod jejich vládou „suverenity a soběstačnosti“ krásně žít.. Obě formace také sázejí na vyvolávání nesnášenlivosti venkova vůči městskému obyvatelstvu. Podle tálibánců to jsou „zkorumpovaní nevěřící kosmopolité“, u našich okamuristů či trikolóristů, atd je to „pražská kavárna“.

🏇⁠ Myslím, že v každé společnosti se najde podobná vrstva, slovy T. G. Masaryka patologická sedlina společnosti. My máme štěstí, že žijeme v takové části světa, kde je pro tyto “slušné lidi“ uchopit se moci vůbec nejtěžší. Je tomu tak díky mnoha pojistkám funkčních demokracií (bohužel, poněkud v poslední době korodují) a i díky našemu členství v euroatlantických strukturách. Ostatně, co se stane, když tyto pojistky zmizí, Evropa už kdysi – a není to tak dlouho- zažila…

Většina světa bohužel podobné štěstí nemá, o to víc bychom měli pomoci těm, kteří do vzorců tradičních hodnot totalit nezapadají a oprávněně se bojí o životy.

Grafika s využitím Paralelní listy

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh