Vyhrožoval, že všechny zabije. Dnes byl zabit sám.

Ruský válečný propagandista Vladlen Tatarskij (vlastním jménem Maxim Fomin) byl dnes odpoledne zabit v Sankt Peterburgu.

Podlehl následkům zranění z atentátu, který byl na něj spáchán v jedné z petrohradských restaurací.

Ta podle prvních informací patří šéfovi Wagner group Jevgeniji Prigožinovi a Tatatrskij v ní měl přednášku a setkání s fanoušky.

„Všechny porazíme, všechny zabijeme, tak jak to máme rádi, buďte s Bohem.“
Okamžiky před ….
… a po

Tatarského není třeba i přes drastický konec litovat, byl to typický proponent ruského fašismu, my všichni neRusové jsme pro něj byli podlidi, které, bude – li to třeba, je nutno zlikvidovat.

Když Rusové přepadli v roce 2014 Donbas, byl zrovna v Doněcku ve vězení za bankovní loupež. Uprchl s vězení a připojil se k proruským okupačním vojákům.

Jeho telegramový kanál měl více než půl miliónů sledujících. Na jeho platformě mj. vybízel k zabíjení Ukrajinců a kritizoval Putina a velení armády za přílišnou měkkost.

Okamžik výbuchu zvenčí

Kdo za atentátem stál, se zatím ještě stoprocentně neví, každopádně o jedno z malých chapadélek Putinova našistického režimu méně.

Dobře pro Ukrajinu, dobře pro nás a v důsledku snad jednou dobře i pro Rusko.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh