Začalo to už před osmi lety. Vypustili jsme to.

Hybridní válka proti ČR (reprezentovaná zejména druhým vstupem Miloše Zemana do vysoké politiky) a přepadení Ukrajiny, které se takřka časově kryjí, mě nastartovaly, abych vstoupil do veřejného prostoru.

Bohužel Česko, stejně jako Evropu, dokud se nezačaly bát i o sebe, dění v Ukrajině nezajímalo. Uvalili jsme sankce a tudíž máme čisté svědomí. Přece se nebudeme s Ruskem výrazně škorpit, když od něj bereme ropu, plyn a uhlí a navíc nás ani neohrožuje.

Lidí, kteří na to, co se na Donbase děje, upozorňovali, bylo jen pár a většinová společnost je měla za cvoky, kteří vidí Putina v každé skříni.

Vím to, patřil jsem celá ta léta mezi ně.

Pojďme si ta léta trochu projít. Podotýkám, že zdaleka ani nejde o všechny příspěvky, Facebook se mi ani k roku 2014 nenačte…

Proč Ukrajinci brání svou zemi tak, že to vyvolalo v Kremlu, ale i v Praze, nebo Bruselu, úžas, nejlíp ale pochopíte tady z těch klipů. Už nejde couvat, celý východ Ukrajiny je nasaklý ukrajinskou krví a každý další voják, který při obraně země zemře, zavazuje ty, kteří zůstávají.

Za vlastní svobodu a nezávislost umírají Ukrajinci už devátým rokem.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh