21. srpen 1969 = vlastizrada

Dnes se výjimečně zaměřím ne na 21. srpen roku 1968, ale na totéž datum o rok později.

Došlo v něm totiž k něčemu na co by jiné národy byly velmi hrdé a patrně by si toto datum si masivně připomínaly.

Češi totiž vyšli masově do ulic, aby sobě a světu ukázali, že se z okupací svojí země jednoznačně nesmířili.

Už od rána dávali lidé, tak jak bylo domluveno, za okna zapálené svíčky a ve stejném duchu ve městech nepoužívali MHD a chodili pěšky.

A především se pak s holýma rukama postavili kolaboračním vlastizrádcům z řad policie, Lidových milicí a armády, kteří je na ulicích začali napadat a dokonce na ně poslali, kromě obrněných transportérů, vrhačů granátů slzného plynu i skoro sto tanků.

Ve městech, zejména Brně, Praze a Liberci, došlo k regulérním bojům s těmito složkami branné moci, v ulicích vyrůstaly barikády, docházelo k nerovným bojům občanů proti vodním dělům, slznému plynu a ostrým střelbám do lidí.

Bohužel ti, kteří mají v každé zemi bránit svobodu a demokracii, nestáli ten den, stejně jako dalších dvacet let, na straně svého lidu, ale na straně okupantů.

Tento příspěvek budiž vzpomínkou a poděkováním všem opravdovým vlastencům 21. srpna 1969.

🇨🇿 💔✌️

🏇 Tuto lekci sami sobě si pamatujme. Vždycky se najdou naši spoluobčané ochotni spolupracovat s nepřítelem a totalitní mocí – proti vlastním lidem, kolegům z práce, spolužákům, sousedům.

Stačí jen navodit takovou situaci, která jim zajistí pocit moci a zaručí beztrestnost.

Pookupační KSČ měla v roce 1989 cca 1.5 miliónu členů, tisíce lidí pracovaly pro StB desítky tisíc jim udávaly. Do toho SNB (komunistická policie) pohraniční stráž, lidové milice, pomocná stráž VB, inspekce veřejného pořádku, výbor lidové kontroly, …

Milióny Čechoslováků pomáhaly totalitní moci proti vlastním spoluobčanům. A málo kdo z přesvědčení, většinou jen pro ekonomický profit.

Stačí málo …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh