Jak nám Novinky prodávaly na jaře Invermectin

Podle nejnovějších dat lék Invermectin na Covid 19 funguje na úrovni placeba.

To je škoda, protože nějaký lék typu jako je Tamiflu na chřipku bychom jistě potřebovali.

A je i v pořádku, že se zkoušel aplikovat a že se zkoumalo jak pomáhá či nepomáhá – takových přípravků byly desítky.

Co ale v pořádku jednoznačně není, totiž masivní propagační kampaň serveru Novinky.cz, za podávání neověřeného léku, kterou ovlivňovala laickou veřejnost.

Od konce února do začátku dubna vycházel nějaký článek nekriticky propagující na nemoc v tu neschválený medikament, prakticky obden.

Jestliže se mluví o velkém byznysu, placených pro vakcinačních kampaních, je třeba říci, že stejné věci se odehrávaly z druhé strany a mnohdy je dokonce mohly rozjíždět i stejné farmaceutické firmy, nebo jejich distributoři.

Protože, jak se vydělávají peníze na prodávaných vakcínách, tak se zcela jistě rejžuje například i na potravinových doplňcích a vitamínech, jejichž spotřebu zase ženou nahoru lidé, kteří se odmítají očkovat a doufají ve zvýšení imunity mj. i cestou těchto přípravků.

Čistě teoreticky je možné (osobně tomu nevěřím), že se náhled vědy na Invermectin a C 19 ještě může trochu změnit, ale odpovězte si sami, nakolik spadá jarní aktivita Novinek do běžné činnosti zpravodajského webu a nakolik spíše jde o jakousi zákulisní zaplacenou manipulaci.

(Úvodní foto od Adam Hříbal)

U screenů pak upozorňuji, že zdaleka nejde o všechny články serveru Novinky.cz propagující lék Invermectin

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh

Napsat komentář