Kazachstánské dozvuky

Jak jistě víte, kazašská vláda nařídila střelbu do demonstrantů, protože šlo „zejména o v zahraničí vycvičené násilníky“.

Těch mělo být až dvacet tisíc, důkazy na to ale nejsou, protože vzali útokem márnice a odvlekli své mrtvé mimo Kazachstán 🙂

Asi tak 🙂

A teď vážně: Původní protesty byly poklidné, po nějakém čase se objevily skupiny vyvolávající násilí. Místní insideři vyjadřují na základě pozorování a místních znalostí, přesvědčení, že jde o titušky, tedy o vězně a světské, kteří se objevili po domluvě se státními orgány, aby jejich vyvádění legitimizovalo násilné potlačení všech protestů.

Počátek protestů zde v celém vláknu několika videí.

… konec protestů si vynutily kazašské i jiné armády silou
Záběry z jedné z márnic v Almaty
Likvidace protestů v Almaty v reálu

Snahu o vykreslení všech demonstrujících jako teroristů prokázal i Putin, zde v sestřihu mu oponuje jedna z přímých účastnic

Zkrátka ruská propaganda pro svět vytvoří a už vytváří verzi, že v Kazachstánu šlo o spiknutí vycvičených teroristů z ciziny a že bylo zcela legitimní je rozstřílet. viz i zde.

A tady Lukašenko: „Kazachstán je pokusem zaútočit na postsovětské země podél hranic Ruska. Potřebují utopit Rusko v krvi. Proto, ať to stojí cokoliv, musíme zachovat centrum naší civilizace, centrum našeho pravoslaví.“

Naštěstí se i přes obtíže s vypínaným internetem začínají do světa dostávat i poněkud jiné informace.

Obrázek
Na snímku 35letá Zhanar, matka čtyř dětí….
…. zastřelena (neúčastnila se protestu) v autě, při kojení nejmladšího dítěte večer 5. ledna 2022 v Almaty. Děti viděly svou matku umírat.
Občanská aktivistka Nuraliya Aitkulova, zastřelena dvěma kulkami dne 6. ledna 2022 v Almaty.
Její 20letá dcera Tomiris zůstala sama, protože její otec zemřel, když jí byly 3 roky.
Občanský aktivista Aitbay Aliev, zastřelen ve městě Kyzylorda
Pohřeb celé rodiny (otec, matka, dcera), postřílené vojáky v Taldykorganu.
Další odkaz k předchozí situaci …
Zastřelený taxikář v Almaty …
… zanechal po sobě manželku a tři děti…
Policie rovněž zatkla spoustu lidskoprávních a občanských aktivistů, jako organizátory teroristických akcí. Na snímku jedna z nich Raigul Sadyrbayeva. Ta je ve vyšetřovací vazbě na dva měsíců za „účast na hromadných nepokojích“. Říká, že policie bije a mučí spoustu lidí v detenčním centru, sama je v cele bez topení/elektřiny, bez vody/jídla/matrace.
Netřeba dalšího komentáře…

Jinak souhrnně řečeno: Lov na „teroristy“ jsou ve skutečnosti represe a vraždy mírumilovných lidí.

Almaty, 6. ledna 2022: „Jsme obyčejní lidé, ne teroristé“ …

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh