Vlastenci, nebo ruští kolaboranti?

Přehled svolavatelů a organizátorů včerejší demonstrace na Václavském náměstí.

Obyčejné vyhledávání na internetu ukáže na první dobrou, jak se mluvčí antivax scény po ruském přepadení Ukrajiny přeformátovali na scénu proruskou, kolaborantskou.

A právě tito lidé za včerejším protestem stáli.

A jakkoli je nesmysl zlehčovat, že stojíme na prahu ekonomické krize a vláda by měla pro nejzranitelnější občany dělat víc a taky lépe komunikovat, nikdo nemůže brát jako partnery k dialogu lidi, kteří tleskají a jásají při projevech, kde se volá ,,Musíme skoncovat s ředěním národa!“ (ukrajinskými uprchlíky) a další xenofobních a rasistických projevech.

,,Demonstranti měli hesla proti EU, NATO, premiérovi Petru Fialovi (ODS), Zelené dohodě pro Evropu a odmítavému postoji vlády vůči Rusku.“ DeníkN

Tento přízemní začínající český fašismus je naopak třeba se co nejostřeji odmítnout.

Nejlépe situaci vystihl Jiří Pehe, dříve ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta Václava Havla:

,,O včerejší demonstraci se mluví jako o protestu proti Fialově vládě. Jenže část přítomných protestovala proti pilířům současného demokratického systému a západním spojeneckým svazkům. Je to třeba rozlišovat: antisystémový extrémismus není totéž jako nesouhlas s vládní politikou.“

Vlajka neonacisté strany DSSS, náckové byli samozřejmě přítomni, stejně jako komunisté. Organizovaný protest antisystému (rozuměj antizápad)
Demonstranti aplaudují stalinistovi Skálovi, který v roce 1968 v Praze aktivně vítal okupanty a dnes volá po tom, aby česká delegace jela Putina, který vede válku proti západu, žádat o extra dodávky plynu.

Hlavní organizátoři

Ladislav Vrabel

Jiří Havel

Oficiální podporovatelé demonstrace a vystupující

Jana Zwyrtek Hamplová

Návrhy tedy nemají přímou souvislost s invazí Ruska na Ukrajinu. O vyšším zdanění bank nebo korporací se mluvilo už před invazí. (Manipulátoři.cz)

Petra Rédová

via Investigace.cz

Jindřich Rajchl

Účelové přiřazování důvodů kolapsů
Rajchl & Rédová … (via Demokratikon)
Zákon však jednoznačně říká, že uprchlík se musí nacházet na území ČR a jednoznačně je omezeno 5 měsíci. (Manipulátoři.cz)

Antonín Baudyš

via DeníkN

Marek Obrtel

Tím výčet končím, přijde mi to jako neverending story.

Z výčtu podporovatelů a diskutujících si může každý, kdo se o politiku v ČR zajímá, udělat obrázek o tom, že bych mohl pokračovat ve vypisování až do zítra.

Ještě krátce z plánu pro naši republiku od organizátorů demonstrace

Za vysoké ceny plynu a elektřiny, může právě naše závislost na Putinově režimu. Přičemž ten aktuálně proti nám (sami se tak několikrát vyjádřili) vede válku. Podporovat závislost na Rusku a tím do budoucna jednak stále vyšší ceny a být Putinem přes plyn vydíratelným, může opravdu jen jeho pátá kolona.
1. Burzu vyhledávají sami naši obchodníci a odchod z ní je nesmysl, jen proto, že je pro nás momentálně nevýhodná. Mimochodem obchodovalo by se na tuzemské burze, ovšem stejným principem. 2. V podstatě princip ,,naše jádro Rusům“. Platí totéž, co u plynu. Tento program svolavatelů demonstrace, je v podstatě malou domů Putinovi.
1. V jednom bodě navrhují závislost na ruských energiích a v druhém ,,nezávislost“ průmyslu. Ten by nemohl by víc závislý, než, kdyby byl navázán na ruská fosilní i jaderná paliva. 2. Česká ekonomika je výrazně proexportní, až ze 4/5, to co navrhují se rovná propadu o desítky procent.
Odchod z EU, Czechxit.
Vojenská neutralita = nedodržování spojeneckých závazků, jako např. společná obrana člena NATO při napadení. V podstatě plán na konec členství v NATO
Tento bod je čirou esencí rasismu & fašounství. Netřeba už ani zmiňovat naše mezinárodní závazky plynoucí ze Ženevských konvencí, či fakt, že na světě už není Čechům, kromě Slováků a Poláků, bližší národ(mentalitou, zvyky, kulturou), než právě Ukrajinci. Z, ,,ukončení plánovaného ředění národa“ i z lidí, kteří jej propagují a aplaudují tomu, se mi zvedá žaludek

Střípek mozaiky

S organizátory na podiu byl jako spolupracovník, který akci monitoroval a přenášel i jeden z dlouholetých ruských kolaborantů v ČR Žarko Jovanovič. Co je to za figurku si můžete ověřit ZDE.

Fotky zveřejnil Roman Máca

Závěr

Dnes na Václavském náměstí proběhla i jiná akce. Ukrajinští uprchlíci děkovali Čechům za jejich vstřícnost a pohostinnost. Jmenovala se ,,Pochod vděčnosti“.

Ukrajinci už totiž stačili poznat pravou tvář Čechů, Moravanů a Slezanů.

Foto Radek Bartoníček

Bylo by fajn ukázat příspěvek co nejvíce lidem, aby příště více zvažovali, kdo jejich jménem na demonstracích, kterých se účastní, mluví.

Bohužel, to potom padá i na ně, mnohdy neprávem.

Doba není lehká a musíme jí prolézt tak jako tak společně. Ale řešením prostě nemůže být otáčet se k agresivnímu a totalitnímu Rusku. To by Česku zcela jistě přineslo víc škody, než užitku.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh