Lži Andreje Babiše, díl VI.

Grafik a programátor Vladimír Adamovský si dal tu práci, že vybral z velkého množství vzorek stovky lží Andreje Babiše, kterými manipuloval veřejnost, sestavil je do jednoho odkazu a odzdrojoval je.

Mám pro vás čtvrtou jeho výběru, opět doplněnou i o moje odkazy k daným lžím.

První díl se nachází tady, druhý zde a třetí tady, další zde a už i pátý tady.

Myslím, že by se tento materiál dal s úspěchem používat jako argumentář, či jako email, co by protihráč řetězových mailů.

Lež číslo 51.

„Neomezená mobilní data jsou výsledkem dlouhého vyjednávání mého týmu.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Neomezená data jsou práce mého týmu, pochlubil se Babiš. Nesmysl, vyvrací to T-Mobile

„Můžu vám potvrdit, že s představiteli státu, kteří mají na starosti telekomunikační trh, vedeme průběžný dialog a jednání, ale přímo na tvorbě konkrétních nabídek, s nimi nespolupracujeme“ prohlásili zástupci společnosti T-Mobile.

“Levná data jsou mojí prioritou, stejně jako příchod 4. operátora““, tvrdil pro toto volební období Andrej Babiš. Silné Česko

Lež číslo 52.

„Kauza korunových dluhopisů spadá už do roku 2012, to jsem byl podnikatel a ne politik.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

Co se týče dluhopisů Agrofertu, ty skutečně byly emitovány v roce 2012. Nicméně Babiš je jako fyzická osoba koupil až v letech 2013 a 2014, tedy v letech, kdy již v politice prokazatelně byl. V roce 2013 byl předsedou hnutí, které se účastnilo voleb do Poslanecké sněmovny, a stal se poslancem. V roce 2014 již přímo zasedl do vládního křesla.

Asi zase kampaň.
Obrázkové převedení grafiky

Lež číslo 53.

Pane redaktoreohledně Čapího hnízda jsem se jasně vyjádřilže OLAF nevyšetřuje.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

OLAF – stejně jako česká policie – vyšetřovala v tu dobu už déle než rok podezření, že při udělení padesátimilionové unijní dotace pro Babišův projekt luxusního konferenčního centra na Benešovsku byl spáchaný dotační podvod.

„Úředníci OLAF tu byli několik dní, měli naplánováno několik výslechů lidí, kteří byli s dotací spojení,“ uvedl zdroj obeznámený s bruselskou misí.

Není to jeho.

Lež číslo 54.

„Pro Česko jsem vybojoval 235 000 vakcín navíc.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Výsledek jednání velvyslanců o rozdělení dodatečných deseti milionů vakcín proti koronaviru přineslo ostudnou porážku českého premiéra Andreje Babiše.

Podle serveru Politico nejvíce ztratil Babiš, který se svým postojem připravil o desítky tisíc dávek navíc, protože podle portugalského plánu Česko spadalo do skupiny zemí, které mají nárok na pomoc navíc.

Rakousko a Slovinsko díky tomu, že se k návrhu Portugalska odmítly připojit, získaly trochu vakcín navíc, naopak Česká republika z balíku solidarity mohla získat asi 140 tisíc dávek očkovací látky. To, že se k němu odmítla připojit, vedlo k čisté ztrátě 70 tisíc dávek, píše Politico s odvoláním na diplomaty.

Zlepšovák typu “nechci slevu zadarmo“, je na světě. Gratulki

Lež číslo 55.

„Nechci do politiky, nebyl bych dobrý politik.“

Lež Andreje Babiše zde, přičemž avizuji, že druhá část výroku je pravdivá 🙂

Vyvrácení lži obrázkem:

Pan Babiš po vítězných volbách.

Lež číslo 56.

„Sobotka ohledně migrantů nedojednal nic, Chovanec naopak souhlasil s přijetím cca 2600 migrantů.“

Lež Andreje Babiše tady.

Bohuslav Sobotka se účastnil jednání Evropské rady v říjnu 2017, na kterém členské státy EU dohodly dobrovolnost přesidlování migrantů. V červenci 2015 Milan Chovanec souhlasil s dobrovolným přijetím 1 500 uprchlíků, přijetí dalších migrantů z Řecka a Itálie však odmítal.

Zásadní posun v této problematice nastal již v říjnu 2017, kdy byl českým premiérem Bohuslav Sobotka. Andrej Babiš svým výrokem o tom, že  Bohuslav Sobotka „vůbec nic nedojednal“ (video, čas 8:51), vytváří dojem, že kvóty byly zrušeny čistě jeho zásluhou.

Některé věci se zdají být tím, čím nejsou. Tím spíše, když se tomu někdo snaží pomoci.

Lež číslo 57.

„Nevidím důvod limity na těžbu uhlí prolamovat. Naše uhlí se mění na elektřinu, která se vyváží do Německa, tak my jako hnutí s tím budeme mít problém a nebudeme s tím souhlasit.“

Lež Andreje Babiše zde.

Vyvrácení lži:

“Limity na Bílině je potřeba prolomit“, míní o půl roku později Babiš.

Každý ví…
… časy se mění.

Lež číslo 58.

“ „To není pravda. Evropským právem se vůbec neargumentuje. Všechno se točí kolem českého zákona o střetu zájmů, tedy lex Babiš, který mi na míru ušili politici z tradičních demokratických stran.“

Andrej Babiš o jeho střetu zájmu.

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Finální zpráva auditu z 8. ledna až 15. února 2019, jak ji zveřejnil Deník N, se odvolává jak na tuzemský zákon o střetu zájmů, tak na nařízení EU.

Dnes vtip, zítra třeba realita 🙂

Lež číslo 59.

„Jeden z auditorů kandidoval na 13. místě za Piráty do europarlamentu.“

Lež Andreje Babiš zde.

Vyvrácení lži:

Na 13. místě pirátské kandidátky do voleb do EP v roce 2019 kandidoval Michal Šalamoun, ten však není zaměstnancem Evropské komise. Kandidát č. 17 Petr Jirman je sice zaměstnancem GŘ REGIO, které se podílelo na auditní zprávě, na zprávě o Babišově střetu zájmů se však nepodílel.

Piráti stojí za Babišovými (zásadními) problémy v sídle EU. Nemá je rád.

Lež číslo 60.

„„Určitě perspektivně nemám problém, abychom měli euro.“

Lež Andreje Babiše tady.

Vyvrácení lži:

Otázkou je, v kterém případě Andrej Babiš lhal 🙂

🏇 Co teď? Já nevím, asi přečíst a sdílet, nebo?

Udělejme společně z Babiše štastného stříbrného na pásce, údajně pak odejde z politiky.

Jen mám obavu, aby to nebyla další lež 🙂

Díky

Díl číslo sedm zítra.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh